Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.

/devolot #0 czyli 100% pure FLOSS (free libre open source) development

Posted in /devolot, colour, photo by maciejewski on Wrzesień 12, 2011, 23:20

Zabrałem się jakiś czas temu (w końcu) za naukę Javy i programowania dla Android’a. Na razie nie napisałem żadnego killer app’a, ale mam kilka pomysłów :). Mózg się lasuje (10h pracy przy kompie i jeszcze w domu siedzenie nad kodem), ale możliwość pracy na 100% darmowym i otwartym oprogramowaniu (Linux + Eclipse + Android) – BEZCENNA!

Reklamy

Komentarzy 5

Subscribe to comments with RSS.

 1. Maciej Lasota (@_eudaimon_) said, on Listopad 30, 2011, 15:47 at 3:47 pm

  Czysta abstrakcja nauczenie się kodu samo w sobie jest proste ale z zastosowaniem w praktyce już trochę gorzej 🙂

 2. maciejewski said, on Listopad 30, 2011, 16:30 at 4:30 pm

  Ja zawsze staram się zajmować realnym problemem. Jasne, że sama znajomość składni nic nie daje, szczególnie że współczesne programowanie w większości opiera się na używaniu systemowych mechanizmów, bibliotek, interfejsów etc. Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym nie da się programować używając typów prostych (szczególnie, że tak naprawdę programuje się daną platformę a nie w danym języku programowania).

  Póki co niestety pierwszy realny problem przerósł mnie ale nie w sensie kodu a fizyki. Poczyniłem zbyt optymistyczne założenia a okazało się, że fakt iż przyspieszenie grawitacyjne jest większe niż przyspieszenia wynikające z motoryki ciała człowieka prowadzi do rezultatu gdzie błąd pomiaru jest większy niż sam pomiar (kiepska jakość akcelerometru Spicy też nie pomaga a wręcz przeciwnie).

  • Maciej Lasota (@_eudaimon_) said, on Listopad 30, 2011, 16:50 at 4:50 pm

   Akcelerometru czy jego driverów? Tom3q pracuje nad własnym modem do Spicy jeszcze nie działa na nim aparat ale akcelerometr ostatnio zrobił zawsze możesz przez chwilę przetestować czy jest lepiej. Spica mnie irytuje za mało pamięci i trochę mnie wkurza ta wojna technologiczna wokół androida więc chyba będę się w przyszłości przesiadał na iphone.

   • maciejewski said, on Listopad 30, 2011, 17:03 at 5:03 pm

    Myślę, że raczej samego urządzenia. Sterownik za wiele nie da jak samo urządzenie szumi. Zbyt duży iloraz szumu do sygnału. Ktoś mądry powie, że można stosować filtrowanie, ale to wcale nie polepsza sytuacji gdy g = 9,81 m/s^2 a pomiar, który nas interesuje jest ok 10x mniejszy.

    A o jaką wojnę technologiczną Ci chodzi? Widzisz, Iphone ze swoją zamkniętą filozofią jest tak naprawdę 100% zaprzeczeniem samej idei tego posta czyli używania OpenSource do pracy.

    Czytałeś http://applefobia.blox.pl/2011/11/Normalnie-darmocha-dla-fanbojow-za-15-dolcow.html ? Dziękuję, postoję.

 3. Maciej Lasota (@_eudaimon_) said, on Grudzień 5, 2011, 18:54 at 6:54 pm

  Mi tam jakoś zamknięty soft nie przeszkadza a z tethera nie korzystam i raczej nie będę. Poza tym siri urywa dupę nawet w okrojonej polskiej wersji. Niby jest odpowiednik androidowski – IRIS ale testowałem i to jednak nie jest to samo


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: