Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.

Chemiczny Donek i Jarek „Zbrodnia, 15 lat więzienia”

Posted in photo, refleksje, tekst by maciejewski on Październik 6, 2010, 20:00

Jak pisałem ostatnio – teraz nasze prawo pozwala na zamknięcie dowolnego sklepu na 18 miesięcy, przecież w każdym sklepie – nawet spożywczym – można zakupić produkty szkodliwe dla zdrowia.  Nie wspomnę nawet o sklepach chemicznych, tam półki aż uginają się od różnych szkodliwych specyfików, jeśli chcesz pomalować ściany w pokoju, to lepiej pospieszyć sięz kupieniem farby czy kleju do tapet, bo Sanepid nie śpi a teraz ma haka na każdego. Ja pytam natomiast jak to jest, że dzisiaj premier informuje, że ustawa powinna wejść w życie w ciągu miesiąca a Sanepid sklepy zamknął już 4 dni temu?  Czy nagle nasze prawo zaczęło działać wstecz czy politycy wymyślili wehikuł czasu?

Czy tylko mi się wydaje, że politycy są bardziej odurzeni kampanią wyborczą niż klienci sklepów z dopalaczami? Idąc za Wikipedią:

Substancja psychoaktywna (substancja psychotropowa) – substancja chemiczna oddziałująca na centralny układ nerwowy bezpośrednio wpływając na funkcje mózgu, czego efektem są czasowe zmiany postrzegania, nastroju, świadomości i zachowania.

Kampania wyborcza jest wysoce odurzająca i pasuje do tego opisu jak ulał tylko zamiast dożylnie czy doustnie zażywa się ją przez telewizor – należałoby ją zdelegalizować i chyba też zamknąć Sejm na 18 miesięcy.

Reklamy
Tagged with: ,

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. RafałC said, on Październik 7, 2010, 08:31 at 8:31 am

    Tu i w poprzednim wpisie wyczuwam sprawiedliwy gniew. Może czas na obywatelskie nieposłuszeństwo.

  2. Marcin Kulda said, on Październik 8, 2010, 20:23 at 8:23 pm

    Prawo nie działa wstecz, sprawa wiadoma, wszędzie słychać że sami prowadzący akcję wypowiadają się iż działają na granicy prawa i tak jest nie ma co się oszukiwać, Twój wpis jak najbardziej trafny.
    Muszę dodać że państwo delegalizując całą etnobotanike która bazowała na od lat znanych ziołach z których można by wymienić np szałwię wieszczą która ma setki zastosowań w lecznictwie i przede wszystkim jest zdrowa nie powoduje uzależnień i tak można by wymieniać, strzeliło sobie gola, gdyby tego nie zrobili producenci dopalaczy nie musieli by wymyślać środków zastępujących w/w i nie było by ŻADNEGO problemu.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: