Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.

Ty też korzystasz z dobrodziejstw Linuksa :)

Posted in photo by maciejewski on Październik 2, 2009, 09:23

Niezaprzeczalnym jest fakt, że serwery *nix’owe (Linux, Unix, myślę, że mimo innej nazwy można z mniejszą lub większą racją dołączyć do tego BSD, z racji zbliżonej konstrukcji czy uwarunkowań historycznych) są nieodłącznym elementem (w gruncie rzeczy podstawą!) współczesnego internetu i bez nich nie byłby możliwy boom informatyczny/internetowy (na którym zbudował swoją potęgę Microsoft). To, że codziennie każdy z nas z nich korzysta z jednej strony jest istotnym faktem na który powinno się zwracać uwagę, z drugiej strony większość ludzi powie „a co mnie to obchodzi” i też nie można im odmówić racji, internet dla nich jest od korzystania, ma działać i tyle.

Chciałbym jednak dzisiaj zwrócić uwagę na jeden ciekawy news z naszego rodzimego podwórka. GaguGadu informuje o nowym jądrze systemu, dzięki któremu wyeliminuje problemy ze słynnymi padami systemu, wygasaniem numerów i w ogóle, jak to teraz ma być zajebiście, a wszystko to dzięki przeniesieniu się na rozproszoną architekturę opartą właśnie o Linuks 🙂

link

Co prawda ja osobiście za gg nie przepadam i uważam, że np. jabber to dużo lepszy system komunikacji, ale z jednej strony sam używam gg (bo w większości przypadkow to jedyny IM którym można się skontaktować ze znajomymi) z drugiej strony trudno odmówić wytrwałości i przebojowości gg – chyba w żadnym innym kraju nie udało się nikomu przegonić MSN’a, Skype’a, Yahoo  i innych. Uważam gg za fenomen, któremu chociażby z racji odniesionego sukcesu należy się szacunek.

Może jeszcze doczekam się zmiany regulaminu, bo jak na razie każdy użytkownik Linuksa niestety łamie regulamin, za co grozi natychmiastowe usunięcie konta, bo jedynym dopuszczalnym przez regulamin programem do gg jest natywny klient, ktory działa tylko w systemie Windows 😦

Polecam też ciekawy kawałek prehistorii internetu

Reklamy
Tagged with:

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Andrey said, on Październik 25, 2009, 01:24 at 1:24 am

    Linux to niemowlę w porównaniu do BSD Unix i AT&T Unix, tak naprawdę te dwa systemy miały największy wpływ na rozwój internetu jaki znamy dzisiaj a także wygląd pracujących protokołów sieciowych. Kiedy narodził się Linux, BSD pełniło swoją rolę jako filar internetu. Jeżeli mogę wtrącić uwagę mówiąc o *nix-ach to raczej Linux pasuje tam z mniejszą lub większą racją. Filmik ciekawy i ładnie zrealizowany.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: