Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.

Musisz to zobaczyć…

Posted in tekst by maciejewski on Maj 26, 2009, 00:15

… bo przyda się nie tylko jest jest się maniakiem Flickr’a, gdyż ma jeszcze kilka innych zastosowań. Nadaje się np. do przeglądu aktualnych wydarzeń i zdjęć oraz filmików z nimi związanych, jeśli wolisz taki rodzaj akceleracji informacji (od słuchania głupot we wiadomościach i innych faktach). Na pewno warto wspomnieć o opcji filtrowania materiałów wedle kryteriów tematycznych. Mowa o Cooliris. Cooliris to rozszerzenie (plugin) do Firefoksa dający nieco inny sposób przeglądania sieci. Bardzo podobny efekt pojawił się w linuksowym menadżerze okien Compiz’ie a ogólnie wywodzi się gdzieś z Apple’a (makowcy lubią takie świecące szajny-buttons-glow bajery). O ile sama idea wyglądu nie jest niczym nowym to zastosowanie jej do przeglądania sieci jest nowa. Przede wszystkim świetnie nadaje się – jak już wspominałem – do przeglądania Flickr’a Nie trzeba przerzucać stron, po prostu suniemy sobie wzdłuż ściany zoomując co ciekawsze zdjęcia. Jest też moduł przeglądania aktualności, zdjęcia i wideo, takie tam, najlepiej zobaczyć samemu.

O ile sama aplikacja nie jest jakąś nowością (nazywam to aplikacją, gdyż w zasadzie jest samodzielnym tworem, który w gruncie rzeczy mógłby działać niezależnie) to piszę o niej, gdyż niedawno dorobiła się linuksowej wersji (nareszcie). Działa tak samo dobrze i wydajnie jak pod Windows (gdyż angażuje zupełnie ignorowaną do tej pory – poza grami – moc karty graficznej).
Instalacja jest dziecinnie prosta i szybka, a cała aplikacja ma tak banalnie prostą obsługę, że poradziłby sobie z nią średniorozgarnięty (tak, wiem, pisze się osobno, ale czasem lubię inaczej) szympans.

Co tu dużo gadać, po prostu zapraszam do sprawdzenia, naprawdę fajna rzecz. Poza tym im więcej ludzi będzie pobierać i instalować tym większa szansa, że wkrótce będą obsługiwane kolejne serwisy (może i wordpress).

zrzutekranu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: