Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.

O fotografii prasowej

Posted in colour, photo by maciejewski on Luty 20, 2009, 16:55

Wszyscy ostatnio rozpisują się na blogach o WPP (World Press Photo) – komu się nagroda w tym roku należała, a komu nie, czy ogólny poziom konkursu leci „na łeb na szyję”. Mnie tam ogólnie tegoroczne WPP nie poruszyło, ale nie będę się dołączał do dyskusji i ocen, bo po prostu mnie ten cały wywód nie kręci. Chciałbym natomiast pokazać zdjęcie (niestety nie moje), które najbardziej mnie w ostatnich dniach poruszyło. Tak w ramach przeciwwagi do codziennej papki, którą faszerują nas media.

aussie-fire-koala-bear

Local CFA firefighter David Tree shares his water with an injured Australian Koala at Mirboo North after wildfires swept through the region on Monday, Feb. 9, 2009. Suspicions that the worst wildfires ever to strike Australia were deliberately set led police to declare crime scenes Monday in towns incinerated by blazes, while investigators moving into the charred landscape discovered more bodies. The death toll stood at 181.(AP Photo/Mark Pardew)

Pan strażak dzieli się swoją butelką wody (która w ogarniętej pożarami Autralii była towarem trochę deficytowym) z przestraszonym misiem Koala i trzyma za poparzoną łapkę. Rzadko widuję zdjęcia, które tak bardzo budzą wiarę w ludzi/ludzkość.

Reklamy
Tagged with: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: